Snarvegar

  • Utskriftsvenleg versjon SkilleTegn
  • Søk SkilleTegn
  • Tips ein venn SkilleTegn
  • Kontakt oss SkilleTegn
  • Legg til favoritter

Søk

Information in English
   

Rypetaksering - resultat

Samla resultat frå taksering på Eidfjord statsallmenning 2006-2018.

Publisert av Bjørne Møen. Sist endra 23.08.2018

Sentrale tal frå takseringa som grunnlag for om fjellstyret opnar for jakt. Fjellstyret har vedteke at det skal vera ei tettleik på minimum 8 ryper/km2 før det kan opnast for jakt. Dette gjeld ikkje område 1 der det vert selt kort så lenge det er fredningssone for all jakt sør for Nordmannslågenvassdraget.

Rypetaksering
Rypetaksering
KommuneOmrådeLinerMeterObservasjonarRyperRyper pr obs.
EidfjordEidf. statsalm. samla 200823125 361311153,7
EidfjordEidf. statsalm. samla 200922113 67521974,6
EidfjordEidf. statsalm. samla 201024129 050251977,9
EidfjordEidf. statsalm. samla 201126155 093342908,5
EidfjordEidf. statsalm. samla 201229167 01023813,5
EidfjordEidf. statsalm. samla 201325131230481934,0
EidfjordEidf. statsalm. samla 201424149713614288,5
EidfjordEidf. statsalm. samla 20153012960028652,3
EidfjordEidf. statsalm. samla 2016392135,4
EidfjordEidf. statsalm. samla 201726161500764395,8
EidfjordEidf. statsalm. samla 2018251536001237696,25
Ryper pr km2
Ryper pr km2
Område2006200720082009201020112012201320142015201620172018
Eidfjord610 (8-18)4 (2-8)
Eidfjord85 (-15)3 (1-8)
Eidf. statsalm. samla7 (5-10)8 (6-12)4 (2-6)3 (2-5)4 (3-6)7(5-11)2(1-3)3(2-7)11 (7-16)2 (5)10.116,2
------
Kylling/høner2,62,92,67,55,21,74,39,81,23,64.44,8
Fann du det du leita etter?
   

Kontaktinformasjon

Eidfjord fjellstyre
Simadalsvegen 1
5783 Eidfjord
Telefon
: 53673652

Mobil
: 47612205
(Kontonr)
: 3450.20.04966

Galleri

Fotograf: Gunnar Elnan
Tinnhølhytta2000
Gunnar Elnan
Levert av ACOS AS
Login for redigering Login for redigering